Alt 22 Mart 2015, 20:49   #1
Administrator
 gizlisasaeng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye No : 2
Üyelik tarihi: 03 Şubat 2015
Yaş :
Nerden :
Konular :
Mesajlar : 28.294
Aldığı Beğeni : 1
Ettiği Beğeni : 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi :
Standart Johnny & Associates (ジャニーズ事務所) Tanıtım

Johnny & Associates (ジャニーズ事務所) TanıtımJohnny & Associates (Johnny's Jimusho - ジャニーズ事務所) Japon eğlence dünyasında sadece müzik alanında değil, sinema, televizyon ve diğer her türlü medya çalışmalarıyla oldukça geniş yer edinmiş bir kuruluştur.
Ajansta şu anda halen aktif son derece popüler olan 19 isim vardır ve bu sayıya geçici veya Junior gruplar dahil değildir. Var olan her bir grup, üyelerin hayatlarındaki bütün adımları dikkatle takip eden oldukça büyük hayran kitlelerine sahiptir. Buna rağmen hayranların çoğunun aslında bu başarılı ajansın kuruluşu ve işleyişi hakkında fazla bir fikri yoktur. O nedenle merak eden ve ilgi duyanlar için mümkün olduğunca açıklayıcı bir yazı hazırlamak istedim.

DÜNDEN BUGÜNE JOHNNY'S

Her şey Johnny Kitagawa ve kızkardeşi Mary’nin dört genci alıp Johnnys isimli bir grup oluşturmasıyla 1962 yılında başladı. Dört genç erkekten; Maie Hiromi, Iino Osami, Nakatani Ryou ve Aoi Teruhiko’dan oluşan bu grup, Japonya tarihinin ilk boyband’i (genç erkeklerden oluşan pop grubu) olmuştu ve zaman içinde yerleşen Johnny’s tipi diye sıfatlandırılan erkek neslinin de öncüsü olacaktı. Bu ilk erkek grubu Kasım 1967’ye kadar varlığını sürdürerek sonraki jenerasyonlara Johnny’s terimini miras bıraktı; ki şu anda ajansın bünyesindeki her bir gence Johnny’s dendiğinden, bu ilk grubun adı zamanla “Kurucu Johnny’s” veya “Birinci Nesil Johnny’s” olarak değişmiştir.

Johnnys’in kariyerinin ikinci yılı olan 1963 yılında, bünyesindeki gruplarla daha iyi ilgilenmek ve yeni cevherler bulup çıkarmak amacıyla yeni bir şirket kuruldu. Bu yeni şirketin adı Johnny & Associates (Johnny’s Jimusho) oldu. Ajans ileride, 1997 yılında da Johnny’s Entertainment adındaki kendi plak şirketini kuracaktı.

Henüz çok yeni olan ajansın ikinci projesi Four Leaves oldu. Yeni grubun kariyeri, önceki grubun dağıldığı yıl başladı ve ilk çıkışlarını yalnızca 3 yıl sonra, 1970 yılında yaptılar.
Grup her açıdan daha fazla popüler oldu ve 1978 yılına kadar varlığını sürdürdü. Aynı dönemlerde 1972 yılında ajans da ilk solo sanatçısı olan Hiromi Go’ya çıkış yaptırdı. Sonraları ajanstan ayrılmış olsa da, Hiromi Go halen kariyerine devam etmektedir.

JOHNNYS’İN BÜYÜMESİ

Johnny’s Junior terimi ilk defa 1975 yılında ortaya çıktı ve o tarihten itibaren ajansın bünyesindeki henüz çıkış yapmayan sanatçıların tamamına bu şekilde hitap edilmeye başlandı. Şu sıralarda aktif olarak dizilerde, televizyon şovlarında, çıkış yapmış grupların konser ve gösterilerinde arka dansçı olarak boy gösteren yaklaşık 25 tane farklı Jr. grup bulunmaktadır. O yıllarda Johnny & Associates Orange Sisters ismini verdiği, tamamen bayanlardan oluşan bir başka grup projesini daha hayata geçirmeye çalıştı ancak grup daha çıkış bile yapmadan kısa süre içinde dağıldı. Bundan böyle Johnny's yoluna yalnızca erkek gruplarla devam edecekti.

1985 yılına kadar, tamamı bir hayli popüler olan üç erkek grubu daha çıkış yapmış fakat üç grubun da kariyeri fazla uzun sürmemişti. Bunlar LITTLE GANG, Shibugakitai ve The Good-Bye isimli gruplardır. Aynı dönemde Tahara Toshihiko (kısa süre sonra ajanstan ayrılmıştır) ve Kondo Masahiko da solo olarak çalışmalarına başlamışlardı. Kondo Masahiko 1980 yılından bu yana ajanstadır ve kariyerini devam ettirmektedir.
Ajans 12 Aralık 1985’te Shonentai isimli yeni bir gruba çıkış yaptırdı. Grup bugün bile hala popülerliğini sürdürmektedir. Shonentai 1986 yılından 2009 yılına dek artık gelenekselleşmiş hale gelen PLAYZONE isimli müzikali sahnelemiştir. 2009 yılında müzikali, Shonentai üyesi Nishikiori Kazukiyo’nun yönetmenliğinde Johnny’s Junior’lar yalnız sergilemiş, 2010 yılından bu yana ise Imai Tsubasa önderliğinde, Nakayama Yuma ve Yara Tomoyuki ile birlikte sahnelemişlerdir. Şimdilerde Shonentai üyeleri Kazukiyo Nishikiori, Katsuhide Uekusa ve Noriyuki Higashiyama kendi solo kariyerlerine yönelmiş durumdalar.

Hiromi Go olsun, Shonentai olsun popülerlik yarışında en tepeye dek ulaştıkları halde, ajansın mola vermeye niyeti yoktu ve 1987 yılında inanılmaz bir popülerlik kazanan grup Hikaru Genji'ye sahne verdi. Grup 1993 yılında dağılmalarına kadar 6 yıllık sürede, ajans tarihinde yeni bir devir açtı. Çünkü grup 2+5 kişi şeklinde, Hikaru ve Genji adlarındaki iki alt gruptan oluşan ilk grup olma özelliği taşımaktadır. O zamandan sonra, çıkış yapacak gruplara arka dansçıların da dahil edilmesi gibi bir gelenek ortaya çıktı.

1991 yılında şimdi bile müzik listelerinin tepesinde görebildiğimiz, Japonya’nın hala en sevilen gruplarından biri olan SMAP grubu çıkış yaptı.

90'LARDA JOHNNY’S

SMAP da konser performanslarıyla ajanstaki diğer gruplar için yeni bir akım yarattı diyebiliriz. Grubun ilk performansları atletizm odaklıydı. O zamandan sonra, tüm o çılgın taklalar, cambazlıklar, kalabalığın üzerinde uçmalar ve çeşit çeşit tehlikeli gösteriler Johnny’s konserlerinin vazgeçilmez birer parçası haline gelmiştir.
SMAP idol kültüründe bir konuda daha ön ayak olmuştur. Her bir üye yetenekli olmasına rağmen, tamamı çok iyi şarkı söyleyemez. Örneğin Nakai Masahiro grubun gayri resmi lideridir. Kimura Takuya ise popülaritesini yakışıklı görüntüsü ve rol kabiliyetine daha fazla borçludur. Shingo’nun adı da iyi aktörler arasında geçer. Beş grup üyesi içinde sadece Inagaki Goro’nun iyi şarkı söyleme kabiliyeti vardır. Ayrıca onun da rol yeteneği yadsınamaz.

SMAP’ın çıkış yapmasından 3 yıl sonra, 1994 yılında Johnny & Associates TOKIO isimli yeni bir grubun tanıtımlarına başladı. Bu grubun özelliği ise, her bir üyenin farklı enstrümanlar çalabiliyor olması ve sadece tek bir esas solistlerinin olmasıydı. Nagase Tomoya’nın solistliğinde kariyerine devam eden grup ajansta halen kendi alanındaki tek grup olma özelliği taşımaktadır.

Sadece bir yıl sonra 1995 yılında V6 isimli grup çıkış yaptı ve tıpkı Hikaru Genji gibi onlar da iki alt gruptan oluşmaktaydılar. Üçer kişilik 20th Century ve Coming Century. Yaşça daha büyük olan 20th Century çoğunlukla sahne oyunlarında, yaşça daha ufak olan Coming Century üyeleri ise sık sık dizi ve filmlerde boy gösterdiler.

1997 yılında Johnny & Associates’in en popüler gruplarından biri olan KinKi Kids çıkış yaptı. İki kişiden oluşan grup aslında 1993 yılında kurulmuş olup KinKi Kids adını almadan önce Kanzai Boya ismiyle SMAP’ın arka dansçılığını yapmaktaydı. Domoto Koichi ve Domoto Tsuyoshi’nin soyisimleri aynı olsa da hiçbir akrabalıkları bulunmamaktadır. Grubun adı doğdukları yer (Kansai veya Kinki bölgesi) baz alınarak konulmuştur. Çıkış yapmalarının ardından çıkardıkları 13 single'ın tamamı listelerde zirveye oturduğu için 2002 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişlerdir.

1998 yılında çıkış yapan belli bir grup olmadı. Fakat 1995 yılında gerçekleşen Büyük Hanşin Depremi’nden etkilenen çocukların eğitimi için para toplamak amacıyla TOKIO, V6 ve KinKi Kids birleşerek geçici bir grup kurdular. Grubun adı J-Friends idi. Grup 2003 yılında dağılana kadar, yapımcılığını Michael Jackson, Maurice White, Diane Warren, Elton John, Jon Bon Jovi ve Koshi Inaba gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin yaptığı 6 adet single çıkardı, çok sayıda konser düzenledi ve çeşitli etkinliklere katıldı. Nihayetinde ise toplam 874.278.322 yen yardım topladı.

1999 yılının Eylül ayında Johnny & Associates’in en meşhur gruplarından biri olan Arashi çıkış yaptı. O zamana dek ajansta çıkış yapan tüm grupların adları Latin harfleriyle yazılıyordu. Fakat ilk defa Arashi’nin adı kanjiyle lanse edilmişti. Arashi’deki her bir üyenin kendisine mahsus parlak bir karakteri ve yeteneği vardı. Ayrıca ajans bu grubun çıkış yapmasıyla J-Storm adında ikinci bir plak şirketi daha kurdu.

2000'Lİ YILLARA GİRİŞ

Sorunsuz ve huzurlu geçen 3 yılın ardından 2002 yılında iki kişiden oluşan Tackey & Tsubasa grubu çıkış yaptı. Başta Takizawa Hideaki ve Imai Tsubasa ayrı ayrı solo albümler çıkaracaklardı fakat hayranlarının yoğun baskısı sayesinde ikili birlikte bir grup oluşturdular. Aynı zamanda da solo kariyerlerini sürdürdüler.

2003 yılında NEWS grubu çıkış yaptı. Öncesinde 9 kişiyle kurulsa da, bir dizi skandalın ardından sayıları 6 kişiye düştü. NEWS de diğer gruplar gibi geniş bir hayran kitlesi elde etti.

Sonraki sene, 2004’te ikinci bölgesel grup olan Kanjani8 çıkış yaptı. KinKi Kids’in aksine Kanjani8 Kansai imajını korudu. Şarkıları Enka tarzında söyleyerek, türlü türlü haylazlık ve komiklikler yaparak hayranlarının gönüllerinde taht kurdular. Ayrıyeten grup, 6 alt gruptan oluşan 7 kişilik bir grup olduğundan ayrı bir yere sahiptir.

Bundan iki yıl sonra, 2006 yılında, yeni bir grubun sahneye çıkma vakti gelmişti ve altı kişiden oluşan KAT-TUN grubu çıkış yaptı. Bu yeni grup müziğinde çeşitli rock unsurları barındırıyordu. Aslında grup 2001 yılında KinKi Kids gibi diğer çıkış yapmış grupların arka dansçıları olmaları amacıyla bir araya getirilerek kurulmuştu ve çıkış yapana kadar uzun bir süre beklemişlerdi. Fakat diğer gruplardan farklı olarak henüz çıkış yapmadıkları halde, KAT-TUN’a sadece kendilerine ait konser programları oluşturulmuştu. Grup Japonya’nın çeşitli yerlerinde sayısız konserler vererek isimlerini belirli kitlelere duyurmayı o zamandan başarmıştı. Ayrıca tıpkı Arashi’de olduğu gibi, KAT-TUN için de J-One isminde ayrı bir plak şirketi kuruldu.

2007 yılında Hey!Say!JUMP çıkış yaptı. Şimdiye kadarki grupların içinde en fazla üyeye sahip olan grup HSJ oldu. Ayrıca grup yaşça büyük olan üyelerin oluşturduğu Hey!Say!BEST ve yaşça ufak olan üyelerin oluşturduğu Hey!Say!7 olarak adlandırılan iki alt gruptan oluşuyordu.

2011 yılında 7 üyeden oluşan Kis-My-Ft2 grubu (2005 yılında kurulmuştur), 2011 yılının sonlarında en ufak yaşta çıkış yapan grup olma özelliğiyle 5 kişilik Sexy Zone grubu, 2012 yılında ise kendilerine ait şarkıları olmasına rağmen henüz kendi adlarıyla hiç albüm çıkarmamış, yalnızca konser, klip DVD'leri ve müzik şovlarıyla tanıdığımız A.B.C-Z grubu çıkış yaptı.

2012 yılında Nakayama Yuma solo çıkışını gerçekleştirdi. Nakayama Yuma ufak yaşlardan itibaren müzikallerde önemli roller alması, tv dizileri ve çeşitli etkinliklere gösterdiği katılımla beğeni toplayarak tek başına sahneleri doldurmayı başardı.

2014 yılında ise ajans yine bir Kansai grubu hayranlarıyla buluşturdu: Johnny's WEST. Başta Johnny's WEST4 adında 4 kişiyle çıkış yapması planlanan grup, üyelerin önceki Jr. grup arkadaşlarını arkalarında bırakmak istemeyerek Johnny'yle yaptıkları görüşme neticesinde 7 kişilik bu son halini aldı.

Ajansta bir zaman sonra, sadece aktör olarak lanse edilen iki isim vardır. Bunlar Ikuta Toma ve Shunsuke Kazama’dır.

Johnny Kitagawa 3 defa Gunniess Rekorlar Kitabı'na girmiştir.

Resmi Web Sitesi

Johnny & Associates kurulduktan yaklaşık 50 yıl sonra, Japonya’nın en büyük ve meşhur ajanslarından biri haline geldi. Artık Johnny’s, hayranlarına arzuladıkları ve umdukları her şeyi sağlayan bir markadır. Yani unutulmaz konserleri, kabiliyetli ve yakışıklı idolleri, canlı ve iyi bir müziği. Her bir grup diğerlerine göre eşsizdir ve içlerinden birisi mutlaka size de hitap edecektir.gizlisasaeng isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil
Forum Bilgilendirme Linkler
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir " paylaşım " sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabilmektedir. Bu sebepten ötürü, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. link ekle
bursa escort bursa escort bursa escort seks hikayeleri gaziantep escort seks filmi izle keçiören escort gaziantep escort beylikduzu escort izmir escort izmir escort izmir escort istanbul travesti rus escort keçiören escort çankaya escort sincan escort Ankara escort bayan Escort ankara Escort ankara Escort eryaman Keçiören escort Escort ankara Sincan escort bayan Çankaya escort bayan Beşiktaş Escort Beylikdüzü Escort Beyoğlu Escort Büyükçekmece Escort Esenyurt Escort Etiler Escort Fatih Escort Halkali Escort Küçükçekmece Escort Mecidiyeköy Escort muğla escort Anadolu Yakası Escort Kartal escort Kurtköy escort Maltepe escort Pendik escort Kartal escort kızılay escort esat escort Escort bayan Escort bayan bahisu.com girisbahis.com numberoneescorts.com Escort balçova escort alsancak escort gaziemir escort bornova escort konak escort buca escort karşıyaka escort mersin escort bahis forum istanbul escort escort escort escort travestileri travestileri gebze escort göztepe escort çorlu escort ümraniye escort çeşme escort başakşehir escort küçükcekmece escort bahçelievler escort bağcılar escort ümraniye escort üsküdar escort gaziemir escort sancaktepe escort altyazılı porno şişli escort istanbul escort mecidiyeköy escort beşiktaş escort taksim escort fındıkzade escort çapa escort fatih escort topkapı escort escort şişli escort bayan bayrampaşa escort merter escort escort mecidiyeköy bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119